Актерот Сашо тасевски иронично ја коментира објавата новинарот Бранко Тричковски, кој на социјалните мрежи напиша дека починал пратеникот Антонио Милошоски.

Овој инТЕЛЕктуалецот, планирате да го вакцинирате и да го врзете или уште ќе шета невакциниран и без корпа на муцката?

 

Сите граници го помина.

 

На што личи ова? – коментира Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.