Зошто побогу вие од врвот на СДС Пазарџик, мора да се сликате кога оклештени гласате, а потоа сликите ги постирате на фејсбук, прашува актерот Сашо Тасевски.

Не ви е доста што секој ден креативно го минувате во газот на вашиот единствен кандидат?
Па мора изгледа да му дадете уште еден доказ за вашата љубов.
Каква порака на самопонижување праќате во јавноста и на младите генерации.
Ова ли треба да го учат од вас? Да дудлаат на лидерот ако сакаат да успеат?
Ова го викате демократија?
Не бе дечки.
Ова е ШУПАКОКРАТИЈА.
Кога како шупак градиш кариера во нечиј поголем шупак и го славиш истиот, вели Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.