Заминувањето на Зоран Заев од премиерскатаа позиција низ очите на Сашо Тасевски. Тасевски го нарекува Заев лабораториски произведено Големо Бугарче, а се осврнува и на мандатите на Шекеринска, Царовска, Филипче, кои најавија повлекување.

 

Отиде во неповрат лабораториски произведеното Големо Бугарче.
Некоја будала предложи Заев да биде кандидат за претседател на државава.

 

Може да биде само ако го предложат за претседател на пазарот у Горњи Милановац
Останативе најблиски од неговиот тим се изротираа од една на друга функција, она божем со нови сили во нови победи.

 

Кутрите. Личат на оние јапонски војници кои беа свесни дека одамна ја загубија војната па со децении се криеја по јапонските планини.

 

Шеќеринска ја отпеа својата српска турбофолк нумера, ама лошо помина кај Америте и ако имаме среќа, никогаш повеќе нема да. Ја видиме во политиката.

 

Мила, таа исто, никогаш повеќе не смее да и се дозволи да добие позиција на моќ.

 

Филипче, го боле стапО. Се нафатира и си се врати во болница. Доживеа ретко видено фијаско со ковидот, иако од него правевте херој. Кулминацијата беше неговата бесчувствителност кога изгореа живи луѓе во болницата во Тетово.
Дури и Коста Петров не се гледа веќе на врвот. Никогаш и не бил таму. Лајф коуч, духовен гуру. Шупак.

 

Сега ќе гледа да исплива од гомната

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.