Ордановски решил да се трезни… Од сонот за ЕУ, пишува актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил.

Глупо е да се трезниш за малце.

Башка трезен не им бркаш работа на тие зад тебе. Остани си пијан… Во сонот за ЕУ или некој друг. Ќе ти смислат друг сон за да те опијанат.

Борјан пак, кој беше озрачен од светото папско зелено светло за влез во ЕУ, сега купуе свеќи изгледа или пали чкорчиња во мракот.

Многу сте разочарани, а? Или само така ни изгледа?

Џабе шмукавте лижавчиња под маса.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.