Актерот Сашо Тасевски го коментира владиниот список на хохорарци.Тој ги нарекува „копилиња“ кои платени со наши пари му се закануваат и плукаат.

Нема да ви биде многу пријатно, еден ден, штом се сменат некои нешта овде, колку и да ви изгледа тоа смешно. Гарантирам. Ма не невладини, човекови права, хелсиншки… Никој нема да ви помогне. Смрдежи. Подмолни копилиња. Груевци во споредба со вас беа поети и пацифисти. Поголеми силеџии од вас нема, а сите сте дундици у душа. Слободно скриншотирајте го постов, да го запаметите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.