Изборот на Коста Петров во врвот на СДСМ не му се допадна ниту на Сашо Тасевски.

Ништо не сте научиле од авантурата со Тредичи.
Пак се ујдисавте со дубиозно, преварантско типче, шатро лајф коуч, мудрец од Истокот, Лао Це гомна да јаде. И него го ставате на висока партиска функција.
И после скандали, не знаевме, ја злоупотреби нашата отвореност…
Солзи да нема човек да ве исплаче.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.