Актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил напиша:

Одјавуваат масовно луѓе од работа, од фабрики и познати ресторани, на луѓе им стигаат рати за кредити, им ги исклучуваат мобилните за неплатена сметка на пензионери и други, вашите кобајаги закони и одлуки, никој од газдите не ги почитува на терен. Нели забранивте тоа да се прави? Па уште помош бараат. И пак ќе им ја дадете, иако луѓето се на улица. Лажовчини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.