Нема вакцини. Ниту еден вакциниран. Има нов бран на ковид. Не уби ковидов. И вие со цел памет, утре почнувате со попис!?, коментира на Фејсбук актерот и поранешен директор на Драмски театар Сашо Тасевски.

Мерките се на сила, а треба да пуштиме попишувачи дома, кои претходно биле во десетици други домови.
Па уште се заканувате со казни ако е ги пуштиме дома, ако не се попишеме.
Добро бе, има правници, адвокати да излезат во јавност да објаснат кои им се правата на граѓаните во ваква ситуација, вели Тасевски.

Нема вакцини. Ниту еден вакциниран. Има нов бран на ковид. Не уби ковидов. И вие со цел памет, утре почнувате со…

Posted by Sasho Tasevski on Sunday, 28 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.