Актерот Сашо Тасевски ги коментира преговорите меѓу Скопје и Софија и најавите дека Бугарија попуштила.

Според него, тоа не е точно и оти Бугарите ќе им дадат гол „меѓу нозе“/

Проблем ви е само како да го објасните наместениот гол пред публиката, за да не ве гаѓа со шишиња… И друго.
Не се ни обидувајте да потпишете било што со Бугарите. Оти тоа секако ќе биде на наша штета.
Сркнете си од маслото на заеви и смирете се.
Тоа со договори, Бугари, другари, ЕУ… А бе кој ги клацка. Каква ЕУ какви бакрачи. Збирштина од банкари, олигарси и фашистичка бирократија во врвот, која работи за своја корист и во корист на Германија, а божем јунајт јунајт Јуроп. Нек се носат во триста мајчини

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.