Бугарското провокаторче кое нашиве идиоти го пратија со наши пари да ја претставува Македонија на европска забавна манифестација, еве го пак како кака по странски медиуми дека сме неадерталци, па најтешко било да си педер во Македонија. Не сме викале браво за таквите ќефови и навики, коментира актерот Сашо Тасевски откако овогодинешниот претставник на „Евровизија“, Васил Гарванлиев за британски медиум рече дека во Македонија „не е во ред да бидеш геј“.

Гејович продолжува да глуми жртва на народот кој со свои пари го праќа да настапи за државата во која е најтешко да си пешко.
И ај сега пак ќе го правиме тој народ од гомно посмрден, само за да лапнеме голем…. пласман и бодови од еУропското фино граЏанство, а особено од мајчичка Бугарија
Не бе, не им е најтешко на педерите во Македонија, копук еден. Сакаш да знаеш на кого му е најтешко? На сиромашните. Нема ништо потешко и попонижувачко од сиромаштијата, која нема кај да се лечи и што да јаде за ти да можеш да се фрцкаш со газето по фестивали и да плукаш по тој народ дека е прост и примитивен
Знам само едно. Не требаше тоа ѓубре да го пратиме таму. Оти ќе продолжи со провокации и навреди. Затоа впрочем и беше подметнат да настапува за нас.
Ама овде тоа нема кој да го разбере дека е намерно пратен со таква задача, порача Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.