Денес е петок и наместо традиционалното тавче гравче, во затворот во Шутка ќе служат бурито со чили во чест на видниот научник од Мексико кој им доаѓа во долга пријателска посета – коментира Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.