Најубаво би било да излезат на избори, ама некаде каде што не ги знаат, коментира актерот Сашо Тасевски за СДСМ, по аудиобомбата за Зоран Заев што вчера ја објави пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски.

По снимките што ги чувме од Антонио, дека оние од власта му давале на Боки…Мислам, пари му давале за телевизијата, за друго не знам, најубаво би било ич да излезат на избори, ама во Гвинеја Бисао, не тука. Таму, кадешто не ги знаат, вели актерот и поранешен директор на Драмски театар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.