Еве ЉуБчо бара преку фејсбук некој на ТВ дуел да се соочи со него и неговите бугарашки тези
Вика немало храбри новинари, немало историчари. Сите кукавици биле.
Сакаш со глумец на дуел, а?
Дали ти е тоа океј? Со мене да речеме… Јас и ти, напиша на Фејсбук, актерот Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.