Не остана ништо од Македонија, коментира актерот Сашо Тасевски разочаран од фотографијата на која министерката за одбрана Радмила Шекеринска позира пред амблемите на УЧК.

Македонците станаа балкански Курди. Народ без држава
Ова треба да е министер за одбрана, а не МИНИСТЕР ЗА РЕЗИЛ.
Едно општество за сите, ама без Македонците.
Таков е кошмарот наречен Македонија, порача Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.