Актерот Сашо Тасевски со ироничен коментар ги поздрави резултатите од изборите во Бугарија, според кои партијата на Красимир Каракачанов нема да бидел од бугарскиот Парламент.

Красимирчо, похапва мачорчета, а?

 

Те стигна карма моментално!!!

 

Пак да јадеш лепешки! – коментира Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.