Куп деца немаат лап топ да следат онлајн настава. Јас имам три деца, еден лап топ. Другиот е расипан и од Дедо Ное. Некои деца немаат ниту еден. Тој расипаниот и да е здрав, не може ни на штендер да го закачиш, а не онлајн.

Вие ќе фркнете 200 000 евра за украсување на селендрава Скопје, во која уште луѓето се празнат во септички јами. Плус ќе буфнете уште 3 милиони евра за компјутери во Заводот за факинг статистика. Што ќе ви се? Попис да не правите?

Ние сме глупи, не вие. Стапови треба и на улица, Напиша Сашо Тасевски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.