Мила Финска пишала денес било ден за борба против хомофобијата, трансфобијата и бифобијата.
Ауууу и нови фобии сте измислиле. Браво.
А кај ти е монодундедрпафобија. Она кога се плашиш и од дркаџии ко тебе. Пардон, дркаЏИКИ, да не те дискриминирам по родова линија, освен ако не си некој среден род, меѓурод, изрод… Не знам што си.
Е па еве, нека ви е за многу години денот за борба против вашите фобии што ги товарите на други. Као ние не сме фобични од ништо, освен што сме фобични од оние кои се фобични на нашата пореметеност.
Кои се вашите фобии? Да погаѓам?
Ашимофобија – Страв од ашими
Дивомагарефобија – Страв да не наебеш од диво магаре.
Рунтавомажефобија – Страв од недепилирани мажиња
Хетероебисифобија – Страв од секс меѓу маж и жена.
Шмукокуропулсирачка фобија – Страв од орален контакт со вистински пенис.
Има уште фобии за вас. Ако истражува некој, нека дополни списокот.
Енџио будалетинки неопеани.
Треба да си славите ден кога топтан одите на психијатар, а не ова, напиша на Фејсбук, актерот Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.