И така, партиските му другари го натераа Филипче да си плукне на рејтингот.
А колку ќе беше фраер ако им кажеше: Ај фак офф, не ги држев дома два месеци за сега да ги пуштам на гласање додека уште умираат од корона!
Па згора на тоа ако им дадеше оставка, Лиде Лиде до крај на живот ќе му го плаќаше кафето.
Но така е во политиката, не смееш да бидеш за глава повисок од лидерите. Одма ти ја кратат. Филипче им ја понуди на тацна. Без отпор.
Филипче, прими сочувство – напиша на Фејсбук, Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.