Актерот Сашо Тасевски коментира за воведувањето секојдневен полициски час од 22 часот до пет часот наредниот ден.

А бе Венко…
И онака после 22 часот живо пиле нема на улици, освен швалерај на Водно и наркомани.
Кога смисливте полициски час од 22 до 5 сабајле, мозоците пред врата ги оставивте? – коментира Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.