Актерот Сашо Тасевски им порача на власите дека ќе одговараат за велепредавство за она што го прават со Бугарија.

Зборот ИЗБУГАРИ го има во македонскиот толковен речник.Видете што значи.Толку имам да ви кажам.Престанете да се клацкате во скутот на Бугарите.Францускиот предлог е бугарски.
Не може да биде добар за Македонците колку и да го шминкаат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.