Излезете бе еднаш ко мажи кажете: Да тајно преговараме да ве продадеме на Бугарите, па да ве зачукаме кој со што стигне, коментира актерот Сашо Тасевски..

Кажете си отворено дека сте благонадежни блгарчиња да си олесните и да ја решиме мистеријата.

 

Дај излезете и кажете кој тоа ви дозволи да преговарате за онаа шовинистичка декларација која ја донесе бугарскиот парламент.

 

Признајте еднаш. Оти лошо глумите македонски патриотизам.
Башка кој признае, до пола му се простува – пишува Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.