Очекувајте цунами, му порача на власта актерот Сашо Тасевски.

Можете да бришете зборови од македонски речници, можете да укинувате македонска историја и учебници, можете да се пазарите со македонскиот јазик, можете да направите уште триста други глупости, но на локалните и оние вонредните избори што ќе следат, дури и три Шутки да гласаат за вас, дури и сите Албанци да гласаат за вас, изборите пак ќе ги изгубите, порача Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.