Кажете кој го молел да се врати наместо да се фалите дека сте го вратиле бегалецот, пишува Сашо Тасевски денеска за случајот бегството на Сашо Мијалков.

И пресудата кажете ја, не се срамете, пишува тој наведувајќи дека враќањето на Мијалков е резултат на договор, а не на успешно спроведена акција на македонските власти.

Наместо да се фалите колку сте способни што сте го вратиле бегалецот, кажете во која соседна боранија држава избегал и кој го молел два дена по телефон да се врати, зашто една странска амбасада вршела страшен притисок да го вратат. Инаку казната би била растурање на коалицијата док трепнеш.
И пресудата кажете ја, не се срамете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.