Четириесет умрени од корона. Тимот кој победува не се менува. Филипче и Караџовски, најдобрите од Македонија. Немојте ни случајно да помислите на оставки сега кога се доближуваме до бројот загинати во Титаник, 1500 души.
Не гледам дека маски носење по улица нешто помогна, како и вашите останати мерки.
Веќе и на идиот му е јасно. Здравството е во длабока кома, а Филипче уште мантра дека се е под контрола. Само што хаосот ја презеде контролата, напиша на својот Фејсбук, актерот Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.