Еееее народе, ко немаме срце да земеме ластегарки во раце, вели актерот Сашо Тасевски за последните препораки од Комисијата за заразни болести.

Ја ставија и комисијата за зарази во скут. Мора избори и точка. Никој не смее да бекне. А нема разлика по заразени и умрени денес од онаа бројка на 18 март кога почнаа вонредните мерки.
Што е поразлично? Денес пак тројца умрени и 16 заразени.
Ама оп, сега ќе укинувате вонредни мерки.
Еееее народе, ко немаме срце да земеме ластегарки во раце, пишува Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.