Го резилите народот кај ќе стигнете со секое премолчување на понижувањата од Бугарија, Грција, Португалија и ЕУ, и порачува на власта Сашо Тасевски, актер и поранешен директор на Драмски театар.

Затоа бараме да ги прекинете дипломатските односи со Бугарија, веднаш. И израдувајте ја конечно ЕУ, порачајте и дека не се гледаме повеќе во нејзината фашистичка братија.
Тие нека се засрамат пред светот, вели Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.