Гледате дека се реализира новиот Букурешки договор за Македонија, ќе биде поделена, тука немам дилеми, вели актерот Сашо Тасевски коментирајќи го вчерашното отворање на спомен-кулата за загинатите терористи од УЧК во Слупчане.

Мала ви е кулата на УЧК во Слупчане.
Дајте нешто поголемо, ко Ајфеловата кула, да може да се види од Грчец, Сарај и Џепчиште. Да доаѓаат туристи од цел свет да ја видат, особено борци за човекови права. Таа кула да им стане цел на нов аџилак.
Вака, шо знам…
Ја има ко да ја нема.
А можевте на отворањето на Кулата на Учките да ги поканите мавровските работници за цинизмот и потсмевот да бидат комплетни.
Не сум саркастичен.
Напротив.
Многу ми е смешно што јавноста им замерува за Кулата на учките.
Толку е неважно.тие цела држава ја киднапираа и присвоија. Најголемите македонски партии одеа кај Ахмети набаци рака за да состават влада.
Имаат повеќе министри албанци од македонци.
Добија премиер во Црна Гора албанец, како генерална проба за премиер албанец во Македонија. И тоа не вице премиер туку прима балерина премиер, еден и единствен. За четврта албанска држава на Балканот. Иако тоа сме и сега со Груби и Али на чело
Гледате дека се реализира новиот Букурешки договор за Македонија.
Ќе биде поделена. Тука немам дилеми.
Освен ако не се случи Трета светска војна па тогаш нешто да искористиме, со малку повеќе среќа да ја вратиме државата.
Вака, завршена е приказната.
Сме и ќе бидеме странци дома.
Кулата на учките во Слупчане???
А бе не се замарајте попусто.
И така ним не им чуе. Си тераат по планот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.