Еднаш ви помогнавме да се вратите на власт по 13 години суша, ама толку беше. ГоВна бевте, гоВна останавте. На 31 месецов го пуштаме шмркот на најјако. Ви го собиравме четири години. Заслуживте да ве разбуцаме брутално. Така треба со арогантни сељачишта ко вас.
Заборавете го овој народ. Најдете си друг.

Ова е само дел од пораката која актерот Сашо Тасевски му ја упати на премиерот Зоран Заев и луѓето околу него, откако вчера на прес-конференција повторно порача дека ја разбрале пораката упатена од народот на изборите.

Сте ја разбрале пораката од народот????
Вие, ти Заев, Мила миленичката твоја и Филипче, од Муров потака не разбирате. Го помноживте народот со нула. Ништо не го разбравте кога од петни жили викаше по вас да не ги правите глупостите што ги направивте.
Бевте глуви за народот, гомна едни.
Па уште лактот му го покажа. Еве ти го на народе!!!
Пушејте луѓе, по струмички. Ние сме недопирливи.
Ама оп, ви се случи првиот круг на кој народот ви рече: Не, вие Пушејте!
И сега ви текна на тој народ, ко видовте како со пенкало ве пречкртан на изборите.
Па ве надена на пенкалото.
И пак ги пуштивте идиотине пропагандисти да шират фами дека не е крајот тука. Дека победувате во вториот круг.
Дури во вториот круг ќе видите што е пекол. Ќе ве свариме ко грав. Од коалициониот капацитет и од партијата ќе ви останат фронцли.
Цело Скопје ќе го загубите.
СТЕВЧО Јакимовски во Карпош ќе ве направи салата, а под сакавте да бришете со него. Сега му наредивте на вашиот кандидат да не се соочува со Стевче во тв дебати. Демократи сте биле, а бегате од соочување со противкандидат на избори?
Ви звучи познато?
Па вие цркавте по вмровците на времето дека избегнуваат дебати. Сега истото го правите.
На 31 ќе го јадете немиен… Со урда.
Не се надевајте на ништо подобро од тоа.
И ќе уживаме во вашата пропаст. Од срце.
Сеир е, некој ќе рече не е добро тоа, токсично е за поединецот кој фаќа сеир.
Ама слатко е ко бајадера кога сте вие во прашање.
И никогаш повеќе нема да добиете избори.
Еднаш ви помогнавме да се вратите на власт по 13 години суша, ама толку беше. ГоВна бевте, гоВна останавте. На 31 месецов го пуштаме шмркот на најјако. Ви го собиравме четири години. Заслуживте да ве разбуцаме брутално. Така треба со арогантни сељачишта ко вас.
Заборавете го овој народ. Најдете си друг, му порача Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.