Повлечете ја Комисијата за историја која преговара. Доста клечите пред фашисти, пишува актерот Сашо Тасовски по ветото од Бугарија за почеток на преговори на Македонија за влез во Европската унија.

Уште едно вето од Бугари-другари.
А бе заевци, Ќамуш магарено има повеќе памет од вас.
Доста ги понижувате Македонците.
Протерајте го бугарскиот амбасадор од овде, прекините ги сите контакти со официјална Софија.
И повлечете ја Комисијата за историја која преговара.
Доста клечите пред фашисти.
Срам ве било, пишува Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.