Актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил напиша:

Дон Корнишоне се продал за 400 Авганистанци.

Зашто еден да примиш добиваш 60 илјади евра.

Ова по тарифа за мигранти и бегалци.

За тоа време, држави далеку постабилни од нашата решија да примат, еве, Хрватска десет, Словенија 20 Авганистанци.

Ама таму чуле за национална безбедност и интерес, па не им се ризикува. Суверени се. Велат ние десет ќе примиме, еве за атер…. И толку.

Дон Корнишоне освен за пиперки патлиџани и за тезгата во Горњи Милановац, за друго не знае.

Купи продај. Првиот ред во гајбата патлиџаните топ, тие под нив скапани. Тоа е тој.

Таква му е и политиката

Толку со него.

А ние набрзо ќе ги осетиме ефектите од неговиот нов хуман проект “Прими 400 бегалци од Авганистан” вреден 24 милиони евра.

Он ќе трие раце ко на тезгата во Горњи Милановац. Иако ова е тро поисплатливо нели?

Ние набрзо ќе гледаме циркузи.

Оти Обиџуко сигурно нема проверено кого викнал на гости царот на Горњи Милановац и Пазарџик.

Ќе има проблеми. Големи проблеми.

Меѓу бегалците има секакви, дури и вистински Талибанци. Џихадисти. А тие се дојдени тука да пеат Give peace a chance. Друго ќе прават.

Спремете се на тоа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.