Триумфална изјава на Филипче пред два дена: Пикот помина!!!
Вчера: 41 умрени од корона!!!
Го надминавме бројот на загинати во Титаник.
Во меѓувреме, стаорците од петни жили сакаат да го исперат нивниот шеф по неговиот скандалозен настап. На вриење да го ставите во машина со бели гаќи и маици нема да го исперете. Него и Нијагара не го пере, напиша на Фејсбук, актерот Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.