Доаѓаме вечер пред влада бандо предавничка бугарашка.
Баш да видиме кој од вас ќе го земе пенкалото да потпише бугаризација на Македонците, пишува на фејсбук Сашо Тасевски.

Јоцо Иванов, докторе, барај ме да одиме заедно.
Доаѓа и Децко Американецот директ од САД за да им каже на предавнициве шо мисли за нив, пишува Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.