Актерот Сашо Тасевски ја коментира понудата од премиерот Зоран Заев за формирање влада на национален спас.

Им нуди министерски места на ВМРО. Лош блеф. На лош покераш. Сам ќе си го носиш твојот превртен крст. Сам ќе се соочиш со твоите антимакедонски потези и последиците од нив.
Без никого да прашаш ги почна, сам ќе ги завршиш.
Го продаде името, дај им ја сега историјата јазикот, побугарчи ги Македонците.
Сега само луд човек би прифатил со тебе да сади тикви.
Крајот ти е тука некаде, зад димните завеси што ги правиш, му порача Тасевски на Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.