Кажете му на овој главниот попишувач да престане да се заканува со казни за оние кои нема да сакаат да ги примат дома попишувачите.
Зашто со прст не мрднавте да донесете вакцини. Не мрднавте со прст за здравјето на граѓаните. После една година ковид, имаме преку 3000 мртви и тој број расте секој ден. Ни попишувачите нема да ги вакцинирате. И за нив немате вакцини.
Арогантно копиле. Ќе ве казниме, па ќе ве казниме.
Ќе ни се фатите.
Па уште убедува не е опасно ако ни влезат дома.
После она што го преживуваме цела година, со нов бран на заразата, со мерки за заштита што се на сила, знаеш кога ќе ги пуштиме дома?
Мало сутра!!!, пишува на Фејсбук, актерот Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.