Колку е денес срамно да си сдсмовец по скандалозното интервју на Ел Гранде Идиото, не можам ни да претпоставам, коментира актерот Сашо Тасевски.

Верувам во таа партија има членови кои искрено се срамат од него. Луѓе истапете јавно, оградете се од таа неопеана будала. Ги помина сите граници, коментира Тасевски.

Претходно, тој им честиташе на сите членови на партијата.

СДСМовци ви честитам. Станавте поголеми бугараши од ВМРО на Љубчо. Еден меѓу вас треба да го пратите на итно психијатриско вештачење. Толку имам да кажам, вели Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.