Значи многу ги потценувате вмровците, вели актерот Сашо Тасевски, коментирајќи ги изјавите на Митко Јанчев дека ќе го превземе ВМРО-ДПМНЕ, како и протестот кој го најавува.

Оној Митко од Кавадарци сака да го смени Мицко со протести. Кога би го сменил, тоа е исто ко Заев да го избрал новиот лидер на ВМРО. Добро де, Митко си има и некој над Заев од сРанците што го поддржува во таа авантура, ама исто му се фаќа.
Дечко бе, џабе губиш време и нерви, вмровците не се нешто луди по тебе. Гледај си бизнисот и градот. Легни под некое буре, опушти се, му порача Тасевски на Јанчев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.