Вие како членови на СДСМ мора да сте при чиста свест, дека прифаќањето на францускиот предлог во бугарска режија, од страна на вашиот шеф, ќе значи потпишување на смртна пресуда за вашата партија.
Ќе мора да прелетате во Вмро ако сакате утре да вработите свое дете, внук, близок…
Мора да сметате на ова.
И морам вака тоа пластично да ви го објаснам, зашто ако ви објаснувам зошто вашите шефови се малоумни продадени души кои не си ја знаат сопствената историја и кои се со тешка карактерна фалинка, никогаш нема да ме разберете.
А сега сите право кај Таче да го потсетите дека не смее ни да помисли да потпише такво предавство во наше име.
Ви благодарам на вниманието, напиша на Фејсбук, актерот Сашо Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.