Надреалисти не ви се рамни, порача актерот Сашо Тасевски до власта, за инсистирањата на СДСМ да се одржат избори во јуни.

Епидемијата е под контрола. Секој ден контролирано умираат по двајца, тројца.
И уште поконтролирано се заразуваат 20 до 30 луѓе.
Ама за тоа ние сме виновни и приватните собири. Дека утре ако гласате во училница со 15 души внатре, тоа не е приватен собир, туку државно партиска журка.
Надреалисти не ви се рамни. Само малоумен може да ви верува, порача Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.