Она кога мува гомнарка си зема право да плука на сокол. Вака актерот Сашо Тасевски ја коментира изјавата на Никола Наумоски, шеф на кабинет на скопскиот градоначалник Петре Шилегов, воедно и внук на Радмила Шекеринска, за великанот на македонската драматургија Горан Стефановски.

Дечко, тетка ти Шеќеринска ти кажа браво за имбецилниов коментар?
Твојот шеф Шилегов, те потапка по рамо за кажаново или те искара?
Ги реши сите проблеми со град Скопје, па почна да сереш по Горан.
А бе гнасо искомплексирана, човекот што се вели, уште во гробот не е изладен, го черечите и покрај тоа што му оставил дијаманти на овој народ.
Има ли за вас нешто свето, племето ваше велепредавничко. Толку омраза кон својот народ дури ни најподлите предавници немаат. Може предавале за пари, ама не плукале по своите уметници, писатели и великани.
Што и да се каже најлошо за тебе и тие обезмудените како тебе што го гушкавте ГТЦ, што браневте паркови и дрва, а сега што глумите моќници, малку е.
Треба народот да ве запамти добро. По вашиот сурат, вашите зборови и по вашите дела, за никогаш повеќе да не помирисате моќ и власт.
Тебе ти остана уште малку до локалните. Нема веќе толку да се курчиш.
А бе Шилегов треба под итно да те смени за изјавава, зашто плукаш и по човек што го прославил овој град од кој ти 4 години лапаш огромна плата. Башка му ја ебеш и кампањата за локални на Шилегов, му порача Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.