Сашо Тасевски побара Дамјан Манчевски да и се извини на македонската јавност.

Дамјанчо министерчето, да се извини на македонската јавност за заканата и уцената што ја упати, дека ако нема избори на 21 јуни, ќе ги продолжеле вонредните мерки.

Ароганцијата дечко за пред зграда, у маало, а не од позиција на власт и моќ која со ништо не си ја заслужил

Дамјанчо министерчето, да се извини на македонската јавност за заканата и уцената што ја упати, дека ако нема избори на…

Posted by Sasho Tasevski on Monday, 25 May 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.