Сашо Тасевски смета дека треба да се поддржи лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски  дека не смее да има лажиран попис по желба на СДСМ и ДУИ.

Треба да се поддржи Мицкоски дека не смее да има лажиран попис по желба на СДС-Пазарџик и ДУИ. Не смее. Пописот мора да биде миниран. Разнесен во парампарче.
И за таа цел мора сите да се сплотиме. Столбовите на велепредавството на оваа власт мора да ги рушиме еден по еден. Не е момент да се јадете меѓусебе ако сте македонски патриоти од било која партија. Особено вие вмровци. Имаме чудовиште пред нас кое мора да го совладаме. Какви сте такви сте, испушете едно луле на мирот, па дајте ни и на нас. Доста се џавкате и озборувате. Подајте си рака барем додека ги избркаме овие квислинзи на власт, пишува Тасевски.

Треба да се поддржи Мицковски дека не смее да има лажиран попис по желба на СДС-Пазарџик и ДУИ.
Не смее. Пописот мора да…

Posted by Sasho Tasevski on Monday, 25 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.