До сега граѓаните, значи за една година, за лечење од ковид во приватните болници и за тестирање платиле од џеб фантастични 15 милиони евра!
Резил невиден, коментира бесно актерот и активист Сашо Тасевски.

Заклетва сте положиле кога сте учеле медицина, бандити едни.
Да знае Хипократ за ова, ќе се откаже од вас преку новини.
Еве зошто треба Филипче да поднесе оставка.
Им ја украдовте сета заштеда на луѓето.
Да беа уште тука партизаните, ќе ве стрелаа за профитерство во услови на пандемија.
Свињи пиљарски капиталистички, порача тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.