Не стивнуваат реакциите на јавноста по поразот на СДСМ во првиот круг од локалните избори. Актерот Сашо Тасевски денеска им порача:

Ајде главата горе СДСМ!!!
Проверете, може имате победено во некоја општина меѓу Ќустендил и Пазарџик.
Никогаш не се знае кај ти е среќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.