А кажа Мицкоски на една емисија пред десетина дена: „Што правиме ако се заразат носители на листи? Дали тогаш ќе има избори?“, потсети актерот Сашо Тасевски, сподед кого „оди натаму изгледа работава“.

Ароганцијата не е добра и никогаш не била. Природата или настаните често побивале нечија ароганција.
Изгледа цело раководство на СДСМ е во опасност од заразата.
Ај да ве видам сега избори на 5 јули. Немаше потреба од таков притисок.
Како и да е, без иронија, им посакувам да се здрави, а ако некој е заразен, да помине лесно, порача Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.