И дај вие од сите партии, самите излезете во јавност еднаш, покажете си ги бугарските пасоши, откажете се јавно од нив ако сакате да бидете власт или да се борите за власт, порача актерот Сашо Тасевски, по веста на бугарски „Труд“ дека сопругата на македонскиот премиер Димитар Ковачевски е Бугарка.

Жена му на Таче со бугарски пасош била.
А ти Таче каков имаш?
Бугарски или косовски?
За Градоначалничката на Скопје, исто извадија дека е со бугарски пасош.
Таа као нешо ќе тужеше за клевета, ама ништо, си поќуте откако ја избраа.
Да ве прашам нешо.
Да се стане битна фаца овде ти треба бугарски пасош или се лажам?
Не стварно, дај кажете, да знаеме.
Што сме ние само со македонски пасоши?
Како гледате на нас?
Ко да сме глупи или… Неснаодливи. Демоде.
Мамето ваше распродадено.
Говнари едни.
Мислите Бугарите ве сакаат што сте такви, никакви.
Само ве користат против својот народ.
Глупаци.
И дај вие од сите партии, самите излезете во јавност еднаш, покажете си ги бугарските пасоши, откажете се јавно од нив ако сакате да бидете власт или да се борите за власт.
Ако не се откажете, тогаш надвор од политика.
Доста е.
Ова со бугарските пасоши станува гротеска.
У уста ве гаѓам, пишува Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.