Денеска беше денoт кога паднаа сите маски, кога сегашниот режим се самопотврди, кога сите сведочевме и сведочиме кои сме и за што сме!

Денеска конечно беше делегитимиран хибридниот режим СДСМ-ДУИ, додека сега нема законитост со само 59 гласа и пратеник кој се уште е исчезнат во мистериозни околности.

Денеска се потврди дека граѓаните и опозицијата имаа право кога инсистираа на рушење на овој режим кој се повикува во ЕУ со антиевропски механизми.

Овој режим денес докажа на кој начин останува на власт; со притисоци, закани и уцени!

Но, овој режим нема да опстане и покрај секоја акробација што ја прават, пишува градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.