И генералнио секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари реагира на денешните случувања околу седницата за гласање на доверба на владата.

Режимот завршува! Нeма враќање назад!, порача кратко Таравари преку „Фејсбук“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.