Поранешниот министер за здравство, Арбен Таравари смета дека додаде третиот пик на корона вирус со кој се соочува Македонија, е поголем и посериозен од вториот пик. Според него пред 10 дена требаше да се размислува за рестрикции. тогаш Комисијата за заразни болести процени дека нема потреба од нови мерки, затоа што вирусот е раширен секаде.

-Треба да се размислува за ограничувачки мерки, требаше пред 10 дена да се започне со рестрикции. Полицискиот час по 22 часот е хипокризија, вели актуелниот градоначалник на Гостивар, Таравари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.