Арбен Таравари и Блерим Беџети дебатираат во вечерашното издание на „КликПлус“ на ТВ 21.

Таравари рече дека во Чаир или во Гостивар по кафетерии седат по четворица луѓе, и како што кажа Таравари во општини со македонско мнозинство седат по две лица на маса.

На ова реагираше Беџети кој кажа дека не е добро да се делат по националност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.