Таравари: Министерот мора да донесе одлука приватните клиники да и се стават на располагање на државата

Поранешниот министер за здравство, Арбен Таравари, од својот наследник побара приватни болници да бидат на помош на државата. Според него … Продолжи со читање Таравари: Министерот мора да донесе одлука приватните клиники да и се стават на располагање на државата